لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

معرفی بهترین گوشی دوربین سلفی و هر آنچه که باید در هنگام خرید بدانید

امروزه سلفی گرفتن و کیفیت دوربین یکی از اساسی ترین پارامترهای برای خرید گوشی هوشمند است. همه ما حتی برای یک بار هم که شده با گوشی های خود سلفی گرفته ایم و حتی گه گاهی باعث شده از گوشی های خود به دلیل گرفتن عکس سلفی بی کیفیت ناراضی بوده ایم.

گوشی های هوشمند امروزه عضو جدانشدنی زندگی افراد محسوب می شوند و با ظهور آن، روند عکاسی مخصوصاً سلفی بسیار محبوبیت پیدا کرده است. دوربین‌ها یکی از ویژگی‌های اصلی هر گوشی هوشمندی محسوب می شود که بدون آن‌ها گوشی‌ها ناقص به نظر می آیند. با پیشرفت مدل‌های مختلف گوشی همراه لوازم جانبی‌های بسیار متنوعی نیز به بازار عرضه شده است همانند: گلس، بک کاور، پایه نگه‌دارنده و ... .

درواقع دوربین‌های موجود در گوشی های تلفن همراه گزینه‌ی بسیار عالی برای ثبت تمام لحظه‌های زندگی هر فرد بشمار می آیند زیرا همیشه و به راحتی در دسترس هستند. به همین علت شرکت‌های تولید گوشی تلفن همراه سعی کرده‌اند تا بهترین گوشی دوربین سلفی را به بازار عرضه کنند

تعداد محدودی از گوشی های تلفن همراه هستند که به عنوان بهترین گوشی دوربین سلفی ثبت شده‌اند. در ادامه به شما خواهیم گفت چه چیزهایی را باید در یک گوشی تلفن همراه برای سلفی گرفتن عالی در نظر گرفت و بهترین گوشی دوربین سلفی کدام است؟

بهترین گوشی دوربین سلفی

چگونه بهترین گوشی دوربین سلفی را انتخاب کنیم؟

چه چیزهایی باعث می شود که گوشی های هوشمند بهترین دوربین را داشته باشند؟ باید گفت جواب تنها در تعداد مگا پیکسل نیست، در واقع اکثر گوشی های هوشمند دارای دوربین خوبی هستند و دوربینی بالاتر از 12 مگا پیکسل وجود ندارد.

معمولاً اکثر افراد این تفکر را دارند که هر چه تعداد مگا پیکسل بیشتر باشد، کیفیت دوربین نیز بهتر است. مگا پیکسل از پارامترهای مهم در بین مدل‌های مختلف می باشد اما شاخص‌های دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

برخی از این عوامل مهم عبارت‌اند از:

لرزش گیر تصاویر، دیافراگم باز که حدود f/1.8 و یا کمتر است و اپتیکال یا الکترونیکی (OIS یا EIS). یک فاکتور دیگر دوربین را برای گوشی عالی می‌سازد، لنز اختیاری عکس های پرتره می باشد.

مگا پیکسل چیست؟

یک مگا پیکسل برابر است با یک میلیون پیکسل. هر پیکسل نور را می‌گیرد و به داده تبدیل می‌کند درواقع می‌توان گفت که بخشی از اطلاعات می باشد. پس از آن داده‌هایی که درون پیکسل ضبط شده‌اند با یکدیگر ترکیب می شوند تا بتوانند تصاویر را بازسازی کنند. اگر در یک ناحیه تعداد زیادی اطلاعات فشرده شود، چشمان ما با ترکیب لبه‌ها و جزئیات ظریف یک تصویر کامل را ایجاد می‌کند. باید گفت که تعداد مگا پیکسل وضوح یک تصویر را تعیین می‌کند.

آیا داشتن مگا پیکسل بیشتر برای گوشی دوربین سلفی نیاز است؟

الزاماً هر چه مگا پیکسل بیشتر باشد نشان‌دهنده کیفیت عالی عکس نیست. به عنوان مثل دو گوشی وجود دارد که یکی دوربین یکی از آن‌ها 8 و دیگری 12 مگا پیکسل باشد. عکس‌هایی که با گوشی دوربین 12 مگاپیسل گرفته می شود بسیار عالی می باشد اما اگر هر دو دارای یک سنسور یکسان باشند می‌تواند کیفیت عکس بدتر شود. دوربین‌های 12 مگا پیکسلی باید از سنسورهای کوچک‌تر برخوردار باشند.

یکی از مشکلات پیکسل‌های کوچک‌تر تخت تأثیر قرار گرفتن نویز است. از دیگر دلایل نیاز نداشتن به مگاپیسل بیشتر، اندازه فایل است زیرا هر چه مگا پیکسل بیشتر باشد فایل‌ها و تصاویر فضای بیشتری را درگوشی های تلفن همراه اشغال می کنند.

اگر گوشی تلفن همراه شما حافظه کمتری را ارائه می دهد، با  فایل های کوچک‌تر بهتر عمل خواهد کرد زیرا آپلود تصاویر بسیار طول می‌کشد. برای استفاده عکس های سلفی خود درون شبکه‌های اجتماعی اندازه مگا پیکسل مهم نیست.

اما اگر بخواهید عکس‌ها را برش دهید دوربین‌هایی که دارای مگا پیکسل بالاتری هستند مناسب‌تر هستند؛ بنابراین تعداد مگا پیکسل دارای اهمیت است اما تنها یک نقطه نه بیشتر.

بهترین گوشی دوربین سلفی

سنسورها و اندازه پیکسل دوربین گوشی سلفی:

اگر پردازنده‌های گوشی قلب یک تلفن همراه به شمار می‌آید، حسگرها نیز قلب دوربین تلفن‌های هوشمند محسوب می شوند. ازآنجایی‌که دوربین سلفی تلفن‌های همراه کوچک‌تر از دوربین‌های حرفه‌ای (SLR) هستند، قادر نخواهند بود از سنسورهای بزرگ‌تر استفاده کنند و به همین دلیل باید پیکسل‌ها کوچک‌تر باشند. اگر حسگرها برای گرفتن عکس سلفی به خوبی عمل کنند، شما قادر خواهید بود یک تصویر سلفی عالی را دریافت کنید.

تولیدکنندگان تلفن همراه قادر خواهند بود با افزایش اندازه سنسور و پیکسل، در حساسیت کم‌نور و نویز تفاوت بسیار زیادی را اعمال کنند. سنسورهایی که درون تلفن‌های هوشمند قرار گرفته‌اند معمولاً در حالت مورب در کسری از اینچ اندازه‌گیری می شوند.

حسگرهایی موجود در دوربین‌های تلفن‌های همراه، نوری را که برای گرفتن عکس مهم است را حس می کنند. جذب نور سنسورهای بزرگ‌تر بیشتر از سنسورهای کوچک‌تر است؛ اما تنها اندازه سنسور دارای اهمیت نیست بلکه اندازه پیکسل برای جمع آوری اطلاعات نیز دارای اهمیت است.

دیافراگم (f-value)دوربین‌های سلفی:

از دیگر ویژگی هایی که باید برای خرید بهترین گوشی دوربین سلفی در نظر گرفت دیافراگم است. دیافراگم منفذ درون دوربین است که میزان نوری را که از آن عبور می کند، کنترل می کند.

عدد نشان دهنده سایز توقف دیافراگم است. اگر شما می‌خواهید عکسی را در نور کم بگیرید، این امکان وجود دارد که از دیافراگم استفاده کنید که بتواند نور بیشتری را برای گرفتن عکس وارد کند. هر چه عدد f کمتر باشد اندازه دیافراگم باز تر می شود و نور بیشتری را عبور می دهد.

زوم اپتیکال (Optical zoom):

یکی از ویژگی‌های بسیار مفید در گوشی های تلفن هوشمند سلفی است که دارای دو نوع می باشد:

زوم دیجیتال (Digital zoom)

زوم اپتیکال (Optical zoom)

معمولاً زمانی از زوم استفاده می شود که بخواهید از فاصله دور عکسی را بگیرید. زوم دیجیتال نوعی فرایند نرم‌افزاری است که به راحتی قادر خواهد بود تا با بزرگنمایی یک تصویر، قسمتی از آن را برش دهد و یک تصویر پیکسلی را ایجاد نماید.

زوم اپتیکال به زوم لنز دوربین برای مشاهده دقیق‌تر تصویر اشاره می کند و به کاربر امکان می دهد تا بتواند بدون ایجاد برش، تصویر را کادربندی کند. تا چندی پیش تمام تلفن‌های هوشمند تنها از زوم دیجیتال استفاده می‌کردند بدین معنا که لنز دوربین برای فوکوس کردن حرکت نمی‌کرد و تنها در زمانی که بر روی تصویر فوکوس صورت می‌گرفت، بزرگ‌تر می‌شد.

بهترین گوشی سلفی

لنز تلفن همراه:

گوشی های تلفن همراه از نظر فناوری لنز با یکدیگر متفاوت هستند و انتخاب آن به جایی که از آن می خواهید استفاده کنید بستگی دارد.

داشتن یک لنز مناسب برای گرفتن عکس حرفه ای بسیار اهمیت دارد زیرا لنزهای با کیفیت قادر خواهند بود فوکوس بیشتر و همچنین وضوح تصویر می شود. وجود لنز در دوربین به این دلیل است که نور را به سنسور دوربین انتقال دهد.

فلش دوربین جلویی تصویر:

یکی از ویژگی‌های مهم سلفی گرفتن، فلش جلویی دوربین است. در حال حاضر تعداد کمی از تلفن‌های همراه دارای فلش‌های LED در قسمت جلویی دوربین هستند، بااین‌حال نور سفید رنگی را تولید می کنند که در مکان‌های نور کم برای عکاسی بسیار مناسب است.

نکاتی که در بالا بیان شد برای خرید یک گوشی با بهترین دوربین سلفی بسیار اهمیت دارد اما برای آنکه بتوانید طول عمر گوشی های خود را افزایش دهید تا بتوانید همانند روز اول از آن استفاده کنید باید نکاتی را رعایت کنید به همین علت به شما پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه نکات مهم محافظت از گوشی بپردازید.

در ادامه به معرفی بهترین تلفن هوشمند دوربین سلفی می‌پردازیم:

گوشی‌هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم هم از نظر سلفی عالی هستند و هم از لحاظ عملکرد و ساخت مناسب هستند.

1- سامسونگ Galaxy S21 Ultra

بهترین گوشی سلفی

- دارای دوربین 40 مگا پیکسلی

- لنز واید 26 میلی متر

- دیافراگم f/2.2

- اندازه سنسور 2.8/1 اینچ

- سایز پیکسل 0.7 میکرومتری

- ضبط ویدئو در 4K@30/60fps و 1080p@30fps

دوربین سلفی گوشی هوشمند سامسونگ S21 اولترا دارای یک حسگر بزرگ 40 مگا پیکسلی است که کیفیت فوق‌العاده عالی دارد و قادر است که در مکان هایی که نور کم دارند نیز عکس های با کیفیتی ثبت کند.

2- گوشی آیفون 13 پرو مکس و 13 پرو

بهترین گوشی برای دوربین سلفی

- دارای دوربین 12 مگا پیکسلی

- لنز واید 23 میلی متر

- دیافراگم f/2.2

- اندازه سنسور ۳.۶/۱ اینچ

- دارای حسگر SL 3D

- دارای لرزشگیر تصاویر

دوربین سلفی این دو نوع گوشی اپل 12 مگا پیکسل است و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. در واقع شرکت اپل برای این گوشی‌ها از لنز واقعی 12 مگا پیکسلی استفاده کرده است. پردازنده ی موجود درر این گوشی‌ها که توسط خود شرکت اپل تولیدشده‌اند در ثبت تصویر توسط آن‌ها بسیار کمک کننده است.

3- سامسونگ گلکسی S20 FE 5G

بهترین گوشی برای دوربین سلفی

- دارای دوربین 32 مگاپیکسلی

- لنز واید 26 میلی متری

- دیافراگم f/2.2

- اندازه سنسور 2.74/1 اینچ و اندازه پیکسل 0.8 میکرومتری

- دارای لرزشگیر تصاویر

دوربین سلفی گلکسی S20 FE 5G دارای یک حسگر 32 مگا پیکسلی است که کیفیت بسیار عالی دارد و در ثبت تصاویر پرتره بسیار عالی عمل می کند.

4- آیفون 12 پرو و 12 پرو مکس

بهترین گوشی با دوربین سلفی عالی

- دارای دوربین 12 مگا پیکسل

- لنز واید 23 میلی‌متری

- دیافراگم f/2.2

- اندازه سنسور ۳.۶/۱ اینچ

- حسگر SL 3D

- دارای لرزشگیر تصاویر

دوربین سلفی این دو محصول شرکت اپل کیفیت بسیار عالی دارند و در نور شب نیز بسیار عالی عمل می کند، وضوح تصویر بالایی دارند.

5- سامسونگ گلکسی S21 و S21+

بهترین گوشی با دوربین سلفی عالی

- دوربین 10 مگا پیکسل

- لنز واید 26 میلی متر

- دیافراگم f/2.2

- اندازه سنسور ۳.۶/۱ اینچ و اندازه پیکسل 1.22 میکرومتر

- فوکوس خودکار

دوربین سلفی این دو گوشی از سنسور 10 مگا پیکسلی تشکیل شده است و تصاویر را با جزئیات بسیار عالی به ثبت می رساند.

سخن پایانی:

در این مقاله به معرفی برخی از بهترین گوشی های سلفی و همچنین مواردی که باید در هنگام خرید گوشی موبایل برای گرفتن عکسی بیان کرده ایم. برای خرید انواع لوازم جانبی موبایل می توانید در فروشگاه اینترنتی ام پی بلبری اقدام کنید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir