لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

چگونه شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ را تشخیص دهیم؟ 10 تفاوت اصلی

همان‌طور که می دانید گوشی های موبایل دارای لوازم جانبی های بسیار زیادی هستند که اکثر افراد از آن ها استفاده می کنند. یکی از مهم ترین و اصلی‌ترین این لوازم جانبی‌ها، شارژر موبایل است. در گذشته شرکت های تولید کننده شارژرهای اصل را درون جعبه گوشی های موبایل قرار می دادند که کاربران نیاز به خریداری به صورت جداگانه نداشته باشند اما امروزه گوشی های جدیدی که به بازار عرضه می شوند بدون شارژر است و کاربران باید جداگانه آن ها را خریداری کنند.

شارژرها با برندهای مختلفی در بازار موجود می باشند به همین علت باید در هنگام خرید به اصل بودن و غیر اصل بودن توجه داشته باشید زیرا شارژرهای تقلبی قادر خواهند بود به گوشی موبایل و همچنین باتری آن ها آسیب برسانند. احتمالاً تا به حال از خود پرسیده‌اید چگونه باید تشخیص دهیم شارژری که خریداری می کنیم اصل است یا خیر. نگران نباشید در این مطلب قصد داریم به بررسی اصل و غیر اصل بودن شارژرهای سامسونگ بپردازیم، بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص شارژر اصل سامسونگ

چگونه اصل بودن شارژر سامسونگ را تشخیص دهیم؟

برای آنکه بتوانید از گوشی موبایل و همچنین باتری آن محافظت کنید باید تنها شارژرهای اصل را خریداری کنید. شارژرهای تقلبی سامسونگ دقیقاً شبیه به شارژرهای اصل تولید می شود و همانند یک شارژر اصلی کار می کند اما امکان دارد که به گوشی آسیب برساند.

استفاده از شارژرهای تقلبی اثرات منفی روی گوشی های هوشمند می‌گذارد همانند داغ شدن بیش از حد و یا کم شدن سرعت شارژ. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه تشخیص دهید که شارژ تقلبی است.

نحوه ی تشخیص شارژر اصل و تقلبی سامسونگ:

1- نوشته های متفاوت:

اگر به زیر شارژر سامسونگ خود و کلمه انگلیسی Samsung نگاه کنید متوجه ضخامت حرف A روی شارژرهای تقلبی خواهید شد. در شارژرهای اصلی ضخامت حروف یکسان هستند اما همان‌طور که گفتیم ضخامت حروف در شارژرهای تقلبی یکسان نیستند.

نحوه تشخیص شارژر اصل سامسونگ

2- نوشته های پشت شارژر:

نوشته های پشت شارژر باید واضح و برجسته چاپ شده باشند، همچنین در کنار نوشته ها باید نماد Ul که مخفف Underwriters Laboratories است وجود داشته باشد .

نماد UL بیان‌گر سازمانی ایمنی است که وظیفه ی آن حفظ استانداردهای ایمنی می باد و تمامی تکنولوژی‌های موجود در بازار از این نماد برخوردار هستند.

نحوه تشخیص شارژر اصل و تقلبی سامسونگ

3- کیفیت ساخت:

همان‌طور که می دانید برند سامسونگ یکی از معروف‌ترین برندهای معتبر جهان می باشند که محصولات خود را با بهترین مواد و کیفیت عالی به بازار عرضه می کند. شارژرهای تقلبی از جنس پلاستیک ارزان قیمت هستند در صورتی که شارژرهای اصل بسیار با کیفیت و تمیز تولید شده اند.

قسمت‌های بالایی و لبه های شارژر اصلی دارای گوشه ها و انحناهای بسیار ظریفی هستند در صورتی که گوشه ها و انحناهای شارژرهای تقلبی بسیار ناهموار و دارای پلاستیک اضافه هستند.

نحوه تشخیص شارژر اصل و تقلبی سامسونگ

4- وزن شارژر:

یکی دیگر از راه هایی که می توان تشخیص داد که شارژ اصل است یا خیر، وزن آن می‌باشد. شارژرهای اصلی به دلیل استفاده از مواد با کیفیت سنگین تر از شارژرهای تقلبی هستند.

5- کانکتورهای شارژر یا همان پورت USB:

کانکتورهای شارژر اصلی دارای دو دندانه هستند که فاصله بسیار کمتری نسبت به یکدیگر دارند.اما در شارژرهای تقلبی دندانه‌ها با ظرافت کمتری به کار رفته‌اند و یا بیشتر از دو دندانه دارند. همچنین برش شکاف پورت کانکتور شارژرهای تقلبی دارای گوشه ها و لبه های ناهموار است.

6- سری شارژرها:

سری شارژرهای اصلی سامسونگ دارای یک لایه ی اضافی پلاستیکی هستند که در انتهای قسمت پایینی قرار گرفته اند. این لایه باعث دوام و مقاومت بیشتر شارژر می شود، در صورتی که شارژرهای تقلبی از این لایه ساختاری برخوردار نیستند.

تشخیص شارژر اصل و غیر اصل سامسونگ

7- داغ شدن بیش از حد شارژر:

معمولاً شارژرها در هنگام شارژ کردن گوشی کمی داغ می شوند و این امری طبیعی است اما شارژ شدن بیش از حد شارژر نشان دهنده تقلبی بودن آن شارژر و یا خراب بودن آن می باشد.

8- سرعت شارژ:

شارژرهای تقلبی دیرتر از استاندارد زمانی گوشی شما را به 50 درصد شارژ می رساند. در مقاله ی راهنمای خرید شارژر به شما گفته ایم بهترین وات برای هر گوشی آیفون چه مقدار است، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

9- به کشور ساخت شارژر توجه کنید:

گوشی های سامسونگ به صورت مشارکتی در کشورهای چین و ویتنام تولید می شوند بنابراین اگر پشت شارژرهای سامسونگ نام این دو کشور نوشته شده باشد نشان دهنده ی اصل بودن آن ها می باشد.

10- نماش پاپ آپ:

اگر شارژ سامسونگ شما اصل باشد، به محض متصل کردن آن به گوشی پاپ آپ صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود، در حالی که شارژرهای تقلبی و یا شارژرهای معمولی موجود در بازار از این قابلیت برخوردار نیستند و تنها علامتی در کنار باتری روی صفحه نمایش گوشی شما نشان داده خواهد شد.

نحوه ی تشخیص کابل شارژ سامسونگ اصلی و تقلبی:

سطح پوسته کانکتور کابل USB اصلی سامسونگ دارای دندانه کوچک است اما کانکتور کابل های تقلبی دارای سطحی تخت می باشند.

نحوه تشخیص کابل شارژ اصل سامسونگ

سایز کابل شارژرهای MicroUSB اصلی سامسونگ دارای طول کمتری هستند و همچنین به بدنه ی شارژر نزدیک تر می باشند، اما کابل شارژرهای تقلبی سامسونگ دارای کانکتوری بلندتر و همچنین فاصله ی بیشتری نسبت به بدنه ی شارژر دارند که به مرور زمان باعث می شود کانکتور این نوع کابل ها بشکند.

اتصالات کابل میکرو یو اس بی اصلی به شکل ذوزنقه و با فاصله‌های مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند در حالی که اتصالات کابل های تقلبی به شکل مربع بوده و نامتقارن قرار گرفته اند.

نحوه تشخیص کابل شارژ اصل سامسونگ

نماد USB روی کانکتورهای اصلی با لیزر، کمرنگ و به رنگ خاکستری رسم شده است، در صورتی که در روی کابل های تقلبی پررنگ تر می باشد.

چگونه شارژر تقلبی باعث خراب شدن گوشی می شود:

باید توجه داشته باشیم که تنها مناسب بودن هر شارژری برای هر گوشی مناسب نیست. برخی شارژرها زمان طولانی تری را صرف شارژ کردن باتری موبایل می کنند. شارژرهای اصلی از شارژ شدن بیش از حد گوشی شما و همچنین تخلیه ی شارژ زیاد آن جلوگیری می کنند.

شارژرهای تقلبی با اینکه امکان دارد گوشی شما را زود شارژ کند اما پس از گذشت 1 ساعت بلافاصله شارژ باتری شما تخلیه می شود. برخی شارژرهای تقلبی بسیار داغ می کنند و یا زمانی که دستگاه را به آن متصل می کند به درستی شارژ نمی کند.

شارژرهایی که اصل می باشند از مواد بسیار با کیفیت ساخته شده اند که در هنگام اتصال به گوشی جریان شارژ قوی را فراهم می کند. اما شارژرهای تقلبی که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند نمی توانند به درستی جریان برق را به دستگاه منتقل کنند به همین علت باعث خرابی دستگاه و یا باتری آن می شوند.

باید یک نکته بسیار مهم را به شما یادآوری کنیم که با توجه به اینکه کابل و شارژر شما اصل می باشد اما دچار پارگی و یا شکستگی است حتماً نسبت به خرید شارژر جدید اقدام کنید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir