لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

بهترین برنامه‌های کنترل والدین - معرفی 7 برنامه رایگان

آیا شما دارای فرزند هستید؟ آیا آن‌ها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و بیشترین زمان خود را آنلاین هستند؟ اگر پاسخ شما بله است، باید نکاتی را در نظر داشته باشید. کودکان امروزه بجای بازی با دوستان خود در کوچه و یا منزل به بازی‌های اینترنتی روی آورده‌اند، این موضوع باعث شده والدین گوشی و یا تلبت فرزند خود را بررسی کند که مبادا بازی‌هایی که مناسب سن آن‌ها نیستند بازی کنند و یا مطالبی که نباید بدانند را در گوگل سرچ کنند. اگر به دنبال بهترین اپلیکیشن ها برای ایپد خود و یا کودکانتان هستید به شما پیشنهاد می کنیم روی این لینک کلیک کنید.

با پیشرفت تکنولوژی، تولید کنندگان نرم افزار برنامه های کنترل والدین را توسعه داده اند. توسط این برنامه ها والدین می توانند گوشی و یا تبلت فرزند خود را به صورت آنلاین و آفلاین کنترل کنند.

برنامه کنترل والدین اندروید

برنامه های کنترل والدین چیست؟

برنامه های کنترل والدین به والدین اجازه می‌دهد محتوایی که مناسب سن کودکان نیستند را فیلتر کنند، کودکان را ردیابی کنند، به نحوه‌ی استفاده‌ی کودک از تلفن‌هایشان نظارت داشته باشند و مدت زمان استفاده کودک از گوشی را متوجه شوند.

بهترین برنامه کنترل والدین برای اندروید چیست؟

اکثر برنامه های کنترل والدین دارای ویژگی‌های مشابهی هستند همانند، ردیابی مکانی، فیلتر کردن برنامه ها، محدود کردن وب‌سایت‌ها، کنترل زمان صفحه‌نمایش و ... ؛ اما مواردی وجود دارند که والدین باید به آن‌ها توجه داشته باشند:

سن کودک:

برنامه های کنترل والدین با توجه به سن کودکان متفاوت است به‌عنوان مثال برای کودکان زیر 12 سال، ممکن است که دسترسی به برخی وب‌سایت‌های خاص را مسدود کنید. در حالی که برای نوجوانان امکان محدودیت سرچ وب‌سایتی با اجازه شما به مرورگر آنلاین داشته باشند.

ویژگی برنامه های کنترل والدین:

یک برنامه کنترل والدین باید دارای: ردیابی موقعیت مکانی(GPS)، مسدود کردن متن، محدود کردن وب‌سایت‌ها و نظارت بر آن‌ها، مسدود کردن برنامه ها، محدودیت زمانی و غیره باشند.

تست و رتبه بندی برنامه:

پس از در نظر گرفتن سن کودن و همچنین ویژگی‌های یک برنامه کنترل والدین، نوبت به تست و رتبه بندی آن برنامه می رسد. شما می توانید با ارزیابی معیارهایی همانند، رایگان بودن و یا پولی بودن برنامه، مدیریت برنامه و نصب آن برنامه را ارزیابی کنید.

در واقع بهترین برنامه باید برای سنین مختلف کودکان باشد و همچنین ویژگی‌های موردنیاز شما را ارائه دهند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با بهترین برنامه های کنترل والدین آشنا کنیم.

- برنامه کنترل والدین Norton family:

Norton family

یک برنامه رایگان که توسط شرکت سیمنتک (Symantec) تولید شده است، این برنامه طیف گسترده ای از ویژگی‌های کنترل و همچنین نظارت والدین را در فراهم کرده است. والدین توسط این برنامه قادر خواهند بود به تمامی برنامه ها، بازی ها، مرورگرها و... دسترسی داشته باشند و از پورتال خانواده این برنامه در زمانی که نیاز به ایجاد وقفه ای دارند اعمال و یا مسدود کنند. یکی از ویژگی‌های این برنامه نصب شدن آن روی گوشی‌های آیفون، اندروید، ویندوز و مک است.

- برنامه کنترل والدین Net Nanny:

Net Nanny

یک برنامه بسیار محبوب والدین مناسب گوشی‌های اندروید که ویژگی جالب و مؤثر نظیر سیستم فیلتر محتوا جامع دارد. با این برنامه والدین می توانند کنترل کاملی روی فعالیت آنلاین کودکان در شبکه های اجتماعی داشته باشند. همچنین توسط این برنامه می توان برای تنظیم فیلتر اینترنت جهت جلوگیری از دسترسی فرزندان به وب‌سایت‌های خاص استفاده کرد، موقعیت مکانی فرزندان را ردیابی کرد و تاریخچه موقعیت مکانی آن‌ها رادید.

- برنامه کنترل والدین Kidgy:

Kidgy

یک برنامه منحصر به فرد است که نه تنها فعالیت های فرزندانتان را در رسانه های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، مخاطبین و تماس ها کنترل می کند بلکه به‌عنوان یک ردیاب مکانی نقطه خاصی که کودکان شما در آنجا می باشد را نشان می‌دهد.

این برنامه همچنین این امکان را به والدین می‌دهد که کارهای ساده را تنظیم کنند و پس از اتمام آن کارها، اعلآن‌ها را دریافت کنند. برنامه Kidgy برنامه ای با فناوری های جدید به‌روز شده می باشد.

- برنامه کنترل والدین Screen Time:

Screen Time

یکی از ویژگی‌های بسیار مفید این برنامه کنترل زمان و مدیریت استفاده کودکان از گوشی و یا تبلت است. همچنین از این برنامه برای ردیابی موقعیت مکانی و فیلتر کردن وب‌سایت‌ها می توان استفاده کرد اما بر خلاف دیگر ویژگی‌های این برنامه که رایگان است باید هزینه پرداخت کرد. از این برنامه می توان در سیستم عامل‌های اندروید و iOS نصب کرد اما امکان دارد با برخی محدودیت ها در سیستم عامل iOS مواجه شوید.

- برنامه کنترل والدین ESET:

ESET

یکی از برنامه های مبتنی بر اندروید است که این امکان را به والدین می‌دهد تا روی فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشند. این برنامه یک برنامه ی مستقل است که تمام ویژگی‌های ضروری را در خود ادغام کرده است تا والدین بتوانند از طریق هر مرورگری فعالیت های فرزند خود را ردیابی و کنترل کنند.

تنها کاری که والدین باید انجام دهند این است که این برنامه را هم در تلفن هوشمند خود و هم در گوشی فرزندان خود نصب کنند و یک حساب کاربری ایجاد نمایند تا بتوانند تمام فعالیت های روزانه کودک که درون گوشی صورت می پذیرد نظارت کنند.

- برنامه کنترل والدین Google Family Link:

Google Family Link

یک برنامه کاملاً رایگان است که بسیاری از ویژگی‌های خوب آن با سیستم عامل اندروید ادغام شده است. برخی از ویژگی‌های این برنامه شامل قفل کردن دستگاه، نظارت و مدیریت برنامه ها و ردیابی مکان کودکان است.

- برنامه کنترل والدین Qustodio:

Qustodio

از برنامه Qustodio می توان در مک، کامپیوترها، سیستم عامل های iOS و اندروید استفاده کرد. والدین می توانند به کمک این برنامه قوانین و زمان‌بندی‌هایی را تنظیم کنندتا فرزندان بتوانند از تلفن‌های همراه خود و یا وب‌سایت‌ها استفاده کنند.

ویژگی‌هایی که این برنامه برخوردار است شامل نظارت بر تماس ها و پیام های متنی، محدودیت زمانی برای استفاده از برنامه ها و همچنین ردیابی موقعیت مکانی می باشد. این برنامه ها به صورت رایگان در اختیار والدین قرار گرفته‌اند.

3 نکته طلایی برای استفاده کودکان از گوشی موبایل:

برخی اوقات، اشتباهات ما به‌عنوان والدین توسط کودکان منعکس می شود. برنامه های کنترل والدین به طور کامل از فرزندان ما در برابر خطرات اینترنت محافظت نمی‌کنند به همین علت به‌عنوان یک والد باید اقدامات بیشتری را انجام داد تا به کودکان آموزش دهیم چگونه از تلفن همراه خود استفاده کنند.

- با کودکان از خطرات اینترنت صحبت کنید. والدین می توانند به‌عنوان یک مشاور برای فرزندان خود باشند. زمان صحبت در مورد اینترنت باید با آن‌ها مهربان باشید و همانند یک دوست رفتار کنید تا کودکان نظرات شما بپذیرند.

- در منزل برای استفاده از گوشی تلفن همراه قوانینی برقرار کنید. گاهی اوقات تنها صحبت در مورد خطرات تلفن همراه و استفاده از اینترنت کافی نمی باشد و باید قوانینی را وضع کرد.

- با کودکان خود زمان با کیفیتی را سپری کنید. اگر برای فرزندان خود وقت کافی صرف کنید آن‌ها احساس نمی‌کنند که باید حتماً برای گذراندن زمان در طول روز به گوشی‌های تلفن همراه پناه بیاورند.

سؤالات متداول در مورد کنترل رایگان والدین:

برنامه کنترل والدین اندروید

- آیا اندروید دارای کنترل والدین داخلی می باشد؟

اگر فرزندان شما دارای حساب گوگل باشد و با آن وارد سیستم شود، دارای کنترل والدین داخلی می باشد. گوشی‌های اندروید یک فناوری بسیار پیچیده است که می توان توسط آن‌ها به چیزهای زیادی دست یافت حتی کنترل والدین. والدین با داشتن حساب گوگل می توانید تلفن های کودکان را نیز مدیریت کنید.

- به‌عنوان یک والد چگونه می توان از خطرات آنلاین در برابر کودکان محافظت کرد؟

کارهای محدودی وجود دارد که می توان برای فرزندان خود انجام داد اما باید تمام تلاش خود را برای حافظت از آن‌ها انجام دهید. امروزه فرزندان بسیار باهوش هستند و می توانند به راحتی به وب‌سایت‌هایی دسترسی پیدا کنند که مناسب آن‌ها نباشند. به همین دلیل یک برنامه کنترل والدین موردنیاز تمام والدین می باشد.

سخن پایانی:

در این مطلب تعدادی از برنامه های کنترل والدین را بررسی کردیم تا بتوانید با نصب آن‌ها کودکان خود را محدود کنید. در صورتی که شما تجربه‌ی استفاده از برنامه های کنترل والدین را داشته‌اید، می توانید نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir