لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

چگونه گوشی گمشده سامسونگ را ردیابی کنیم؟

احتمالاً برای شما و یا اطرافیانتان پیش آمده است که گوشی موبایل خود را گم کرده و یا دزدیده باشند. امروزه گوشی های موبایل نقش بسیار مهمی در زندگی افراد دارد زیرا از آن ها به عنوان دفترچه یادداشت، دوربین عکاسی و خیلی کارهای اداری و مهم استفاده می شود. شرکت های مهمی همانند اپل و سامسونگ راهکارهایی را ارائه داده اند تا کاربران بتوانند گوشی های خود را ردیابی کنند. با ردیابی کردن و کنترل از راه دور می توان امنیت گوشی ها را بالا برد.

اگر جزو کاربران سامسونگ هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید زیرا قصد داریم نحوه ردیابی گوشی سامسونگ توسط برنامه Find my mobile و همچنین فعال سازی آن را بیان کنیم.

ردیابی گوشی سامسونگ

سرویس Find my mobile در سامسونگ چیست؟

Find my mobile یک سرویس کاملاً رایگان است که شرکت سامسونگ در اختیار کاربران خود قرار داده است تا بتوانند به راحتی گوشی خود را ردیابی کنند و داده های آن را در هنگام گم شدن و یا دزدیده شدن پاک کنند که این کار از طریق وب سایت و توسط حساب سامسونگ قابل دسترس است.

سرویس Find my mobile دارای مجموعه ای از ویژگی های امنیتی است که این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند پتانسیل کامل گوشی خود را باز کنند. همچنین کاربران می توانند گوشی خود را از راه دور ردیابی، مدیریت و بازیابی کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که گوشی باید به اینترنت متصل باشد تا این ویژگی ها کار کنند.

فعال سازی سرویس Find my mobile:

برای آنکه بتوانید از این قابلیت استفاده کنید باید دارای حساب کاربری سامسونگ باشید. قابلیت ردیابی گوشی معمولاً پس از ورود به حساب کاربری به طور خودکار فعال می شود اما آیا این قابلیت در گوشی شما فعال است یا خیر؟ در ادامه نحوه راه اندازی این سرویس را بیان کرده‌ایم.

1-به قسمت تنظیمات (Settings) گوشی خود رفته و وارد گزینه ی Biometrics and security شوید.

2-گزینه Find my mobile را روشن کنید و با حساب سامسونگ خود وارد شوید. اگر حساب کاربری ندارید باید بسازید که برای انجام این کار به قسمت تنظیمات گوشی رفته و گزینه ی Accounts and backup را انتخاب کنید و به قسمت مدیریت حساب ها بروید و یک حساب جدید اضافه کنید.

Find my mobile

پس از وارد شدن به حساب کاربری می توانید از امکانات این سرویس برای ردیابی گوشی استفاده کنید. پس از انتخاب Find my mobile، گزینه های دیگری را مشاهده می کنید که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

- Remote Unlock (بازکردن قفل از راه‌دور): با فعال شدن این گزینه، کاربران می توانند از الگو و یا رمز صفحه نمایش گوشی خود به صورت ایمن Backup گرفته و در صورت فراموش کردن آن با وارد شدن به پنل Find my mobile، آن را حذف کنید. ما فعال کردن این گزینه را به کاربران توصیه می کنیم.

- Send last location (ارسال آخرین موقعیت مکانی): با فعال شدن این گزینه آخرین موقعیت مکانی گوشی قبل از خاموش شدن به سرورهای سامسونگ ارسال می شود. بنابراین کاربران می توانند قبل از خاموش شدن گوشی و قطع اتصال اینترنت موقعیت مکانی گوشی خود را بدانند.

- Offline finding (یافتن در حالت آفلاین): این گزینه به کاربران این امکان را می‌دهد حتی زمانی که گوشی خاموش شد، قابل ردیابی باشد. اما باید توجه داشته باشید ردیابی گوشی در این حالت زمانی صورت می‌پذیرد که این گزینه فعال باشد.

- پس از فعال کردن گزینه ی Offline finding و همچنین انتخاب گزینه ی Encrypt offline location تنها شما قادر خواهید بود از طریق پنل دسترسی، موقعیت مکانی گوشی را ردیابی کنید نه شخص دیگری.

نحوه ردیابی گوشی سامسونگ:

پس از آنکه تنظیمات سرویس Find my mobile را انجام دادید، باید حداقل یک بار توسط دستگاه دیگری که همیشه در دسترس شما قرار دارد وارد وب سایت Find my mobile شوید. همان طور که می دانید برای وارد شدن به حساب کاربری سامسونگ به احراز هویت دو مرحله‌ای نیازمند هستید که کد آن به تلفن هوشمند شما ارسال می شود و اگر گوشی شما گم و یا دزدیده شده باشد باید سیم کارت جدیدی به همان شماره قبلی از دفاتر خدماتی دریافت نمایید تا بتوانید پیامک احراز هویت را دریافت کنید.

به همین علت به شما توصیه می شود هنگام خرید گوشی، روش‌هایی که در بالا بیان کردیم را در دستگاه دیگری فعال و تنظیم کنید تا دیگر نیازی به احراز هویت دوباره نداشته باشید.

پس از وارد شدن به وب سایت Find my mobile روی گزینه Sine In کلیک کنید و حساب کاربری سامسونگ خود را وارد کنید. پس از وارد کردن حساب کاربری از شما کد تأیید می خواهد که به صورت گزینه Yes یا No به نمایش داده می شود که شما باید گزینه Yes را انتخاب کنید تا کد تأیید به شما نمایش داده شود. پس از کپی کردن آن را در قسمت Verification code وارد کرده و سپس گزینه ی Skip two step verification on this device next time را انتخاب کنید تا دفعات بعدی برای ورود از شما کدی درخواست نشود.

همچنین برای وارد شدن به این وب سایت می توانید از قابلیت ورود با اسکن QR نیز استفاده کنید تا وارد صفحه ای شوید که موقعیت مکانی گوشی روی نقشه برای شما نمایش داده شود. البته توجه داشته باشید که از قبل موقعیت مکانی و همچنین اتصال به اینترنت را فعال کرده باشید.

در برخی مواقع یافتن موقعیت مکانی کمی به طول می انجامد، اما نکته ای قابل ذکر وجود دارد که در ایران به دلیل آنکه خدمات سرویس نقشه HERE ارائه نمی شود، نقشه را نمی توان مشاهده کرد، به همین علت باید گزینه ی Switch map را که در پایین صفحه قابل مشاهده است انتخاب کرد تا بتوان موقعیت مکانی گوشی خود را مشاهده نمود.

Find my mobile

در سمت چپ تصویر بالا دستگاه هایی به نمایش گذاشته می شود که به حساب سامسونگ شما متصل هستند و با کلیک بر روی هر یک از آن ها می توانید موقعیت مکانی آن ها را ردیابی کنید. همچنین با کلیک بر روی سه نقطه که در کنار نام دستگاه ها قرار گرفته است می توانید شماره سریال گوشی خود را که بسیار دارای اهمیت است ببینید زیرا با دانستن آن در هنگام سرقت و اعلام آن به سامانه اعلام سرقت از هر گونه سوء استفاده ای از گوشی جلوگیری کنید.

در سمت راست تصویر، وضعیت کامل گوشی شما همانند باتری و اتصال به اینترنت وهمچنین گزینه ها و امکانات مختلفی را نشان می دهد که کاربران می توانند توسط آن ها کنترل گوشی را از راه دور به دست بگیرند و برخی از تنظیمات را انجام دهند تا از اطلاعات درون گوشی خود محافظت کنند. در ادامه به بررسی این گزینه ها می پرداریم.

Find my mobile

- وضعیت فعلی گوشی ردیابی شده:

در این قسمت می توانید میزان باتری و همچنین اتصال به اینترنت گوشی را مشاهده کنید. در پایین سمت چپ ساعت و زمان ردیابی گوشی سامسونگ شما به نمایش گذاشته شده است. برای آنکه بتوانید موقعیت مکانی گوشی خود را ببینید باید آیکون فلشی که در سمت راست تصویر قرار دارد را انتخاب کنید تا موقعیت به روز‌رسانی شود.

- Ring (زنگ):

اگر این گزینه را انتخاب کنید گوشی شما حتی در حالت بی‌صدا قرار گرفته باشد به مدت 1 دقیقه با صدای بلند شروع به زنگ خوردن می کند. این گزینه برای زمان هایی که فراموش می کنید گوشی خود را در کجا گذاشته اید بسیار مناسب است.

ردیابی گوشی سامسونگ

-  Lock (قفل):

اگر قفل گوشی شما باز باشد با انتخاب این گزینه متوجه خواهید شد و همچنین می توانید در اسرع وقت رمزی را برای گوشی خود تعریف کنید و گوشی را قفل کنید. همچنین می توانید شماره تماس و پیغامی را وارد کنید که اگر گوشی شما گم شده باشد یابنده بتواند با آن تماس بگیرد و پس از انجام این کارها گزینه ی Lock را انتخاب کنید تا گوشی قفل شود.

- Tracking location (موقعیت مکانی):

همانطور که بیان کردیم موقعیت مکانی ردیابی گوشی به صورت خودکار و لحظه ای انجام نمی‌شود اما می توان با انتخاب این گزینه در فواصل زمانی 15 دقیقه ای موقعیت مکانی به روز رسانی شود.

با انتخاب این گزینه تمامی موقعیت های مکانی گوشی در نقشه با خطوط، ساعت و تاریخ مشخص می شود و تا 7 روز ردیابی موقعیت مکانی گوشی نگه داری می شود و می توان آن را مشاهده نمود.

- Backup (پشتیبان گیری از داده ها):

همه ما درون گوشی های خود اطلاعات مهمی را نگه داری می کنیم که از بین رفتن آن ها ناخوشایند است. با انتخاب این گزینه می توانید اطلاعاتی نظیر سوابق تماس، پیامک، مخاطبین، تنظیمات گوشی و برنامه‌ها را پشتیبان گیری کرد؛ اما متأسفانه باید گفت پشتیبان گیری شامل تصاویر و فایل‌های درون حافظه گوشی نمی باشد.

ردیابی گوشی سامسونگ

- Retrieve calls/messages (دریافت آخرین گزارش های تماس و پیامک):

با انتخاب این گزینه می توانید تا 50 عدد از سوابق آخرین تماس ها و پیامک های درون گوشی خود را مشاهده کنید.

- Extend battery life (افزایش عمر باتری گوشی):

همانطور که می دانید با دزدیده شدن گوشی و خاموش شدن آن شانس ردیابی گوشی بسیار کم است. به همین علت این گزینه به کاربران کمک می کند تا زمان یافتن گوشی، حالت Maximum power saving فعال شود. در این حالت بسیاری از برنامه ها و قابلیت های گوشی غیر فعال می شود و مصرف باتری تا حد ممکن کاهش می یابد.

برای افزایش طول عمر باتری به شما پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی نحوه‌ی صحیح استفاده از باتری موبایل را مطالعه کنید.

- Guardian mode محافظت بیشتر:

با انتخاب این قابلیت بسیاری از عملکردهای گوشی غیر فعال می شود و حالت اضطراری گوشی فعال می شود، سرعت پردازنده گوشی کاهش می‌یابد، موقعیت مکانی برای کاربر ارسال می شود و همچنین گوشی به مدت 1 دقیقه شروع به زنگ زدن می‌کند.

ردیابی گوشی سامسونگ

نکات مهم در ردیابی گوشی سامسونگ:

برای محافظت از گوشی خود و همچنین ایمن نگه‌داشتن اطلاعات آن بهتر است سرویس Find My Mobile را فعال کنید و همچنین در اماکن عمومی، اینترنت گوشی و موقعیت مکانی را فعال کرده، صدای زنگ گوشی و همچنین ویبره آن را تا بلندترین حد ممکن برسانید.

بهتر است دسترسی به خاموش و روشن کردن اینترنت گوشی و موقعیت مکانی را در صورت قفل بودن صفحه نمایش گوشی غیرفعال کنید.

نحوه حذف قفل گوشی بدون پاک کردن اطلاعات:

به قسمت تنظیمات گوشی رفته و وارد گزینه ی Biometrics and security شوید، سپس گزینه ی Find my mobile را انتخاب کرده و Remote unlock فعال کنید. در صورتی که رمز گوشی خود را فراموش کرده اید می توانید وارد سایت Find my mobile شوید و گزینه ی Unlock را انتخاب کرده تا قفل صفحه حذف شود.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir