لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

اپل آیدی (Apple ID) چیست و نحوه ساخت آن چگونه است؟

احتمالاً عبارت Apple ID به گوش شما خورده است، اما اگر با این عبارت آشنایی ندارید باید بگوییم که کاربران محصولات اپل برای آنکه بتوانند از برنامه‌های دستگاه های خود استفاده کنند نیازمند یک Apple ID هستند و هر شخصی که از محصولات این شرکت برای اولین بار استفاده می کند باید دارای یک Apple ID باشد. برخی کاربران با پرداخت هزینه‌ای به فروشندگان موبایل نسبت به حساب Apple ID اقدام می کنند.

در واقع Apple ID همانند حساب کاربری گوگل است که برای دسترسی به برخی برنامه ها باید از رمز عبور آن استفاده کنند. به همین علت ساخت یک اپل آیدی برای کاربران محصولات اپل دارای اهمیت است. ما در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا بتوانید بدون پرداخت هزینه ای نسبت به ساخت اپل آیدی اقدام کنید، بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

Apple ID چیست

چرا باید Apple ID بسازیم؟

اپل آیدی حساب اولیه‌ای است که تمام خدمات دیجیتالی محصولات اپل  را تأمین می کند. برای آنکه کاربران بتوانند به تمامی خدمات آنلاین محصولات اپل در چندین دستگاه iOS دسترسی داشته باشند نیازمند این حساب اولیه هستند. اپل آیدی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند اطلاعات خود را همانند مخاطبین، تقویم، یادآوری‌ها و غیره را از طریق برنامه iCloud همگام‌سازی کنند. همچنین می توانید برنامه هایی را که از اپ استوری با حسب اپل آیدی خود خریداری می کنید در محصولات دیگر اپل نیز از آن برنامه استفاده کنید زیرا اطلاعات پرداخت آن برنامه در حساب اپل آیدی شما ذخیره شده است.

چه نکاتی را باید قبل از ساخت Apple ID بدانید؟

همان طور که میدانید اپل برای کشور ایران تحریم می باشد، به همین علت برای ساختن اپل آیدی نمی‌توان از شماره‌های ایران استفاده کرد. بنابراین باید از شماره‌های مجازی و یا اگر آشنایی در خارج از ایران داشته باشید از شماره آن‌ها استفاده کنید. قبل از آنکه شروع به اقدام ساختن Apple ID کنید باید به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم توجه داشته باشید زیرا باید برخی بخش‌های اپل آیدی را با این المان‌ها پر کنید.

- Email: به یاد داشته باشید که همیشه ایمیلی را وارد کنید که رمز عبور آن را به یاد دارید زیرا برای تائید اکانت Apple ID باید وارد ایمیل خود شوید.

- Country / Region: همیشه این گزینه را روی کشور آمریکا قرار دهید.

- Security Questions: در این قسمت سؤال‌هایی از شما پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخگو باشید، دقت کنید سؤالی را انتخاب کنید که جواب آن را فراموش نمی‌کنید. این سؤال‌ها و جواب‌هایشان در هنگام بازیابی اپل آیدی مورد نیاز شما خواهد شد.

چگونه اپل آیدی بسازیم

- Address: در قسمت آدرس، به دلیل انتخاب کشور آمریکا باید آدرسی در کشور آمریکا نوشته شود برای این کار می توانید به سایت‌های آدرس تقلبی بروید و یک آدرس تقلبی برای خودتان بسازید و سپس در قسمت آدرس وارد کنید.

- Phone Number: در این قسمت نیاز به نوشتن شماره معتبر خارجی دارید که اگر آشنایی در خارج از کشور ندارید می توانید به سایت شماره مجازی آمریکا مراجعه کنید و یکی از شماره های ذکر شده در آن جا را در قیمت شماره تلفن یادداشت کنید.

نحوه ساخت Apple ID با گوشی های اپل:

به دو روش می توان نسبت به ساخت اپل آیدی اقدام کرد. در روش اول زمان راه اندازی اولیه دستگاه های اپل است و روش دوم پس از راه اندازی دستگاه اپل در اپ استور (App Store) می توان اپل آیدی ایجاد کرد. در ادامه مراحل قدم به قدم ساخت اپل آیدی را بیان می کنیم.

نحوه ساخت اپل آیدی در هنگام راه اندازی گوشی

زمان که گوشی جدیدی از شرکت اپل خریداری کرده اید، باید ابتدا گوشی را راه اندازی کنید که در همان مراحل اولیه از شما برای ادامه کار Apple ID خود را وارد کنید. به دلیل نداشتن اپل آیدی گزینه ی Forgot password or don’t have an Apple ID را انتخاب کنید تا بتوانید در صفحه جدید که به شما نشان داده می شود با انتخاب گزینه ی  Create a Free Apple ID  یک اپل آیدی جدیدی را بسازید.

Apple ID چگونه ساخته می شود

پس از انتخاب گزینه ی  Create a Free Apple ID از شما اسم و تاریخ تولدتان پرسیده می شود که باید آن ها را یادداشت کنید.

پس از وارد کردن اسم و تاریخ از شما می خواهد که یک ایمیل با  iCloud بسازید یا از ایمیل خودتان استفاده کنید. اکنون مراحل روی صفحه را برای تائید آدرس ایمیل و تنظیم احراز هویت دو مرحله ای دنبال کنید. برای تائید ایمیل کدی که به آدرس ایمیل شما ارسال می شود را در سایت وارد کنید. توجه داشته باشید اگر گزینه ی Skip یا رد شدن را انتخاب کنید در تنظیمات اپل باید دوباره این مراحل را اجرا کنید.

نحوه ساخت Apple ID در اپ استور

- ابتدا برنامه اپ استور را که به‌صورت پیش فرض در گوشی های اپل قرار دارد را باز کنید و سپس گزینه Sign-in را انتخاب کنید.

- گزینه ی Create New Apple iD را انتخاب کنید.

- اکنون برای تکمیل فرایند ساخت اپل آیدی با صفحه جدیدی  روبرو خواهید شد. دقت داشته باشید که ایمیلی که وارد می کنید همان Apple ID شما می شود بنابراین اطلاعات آن را در مکانی یادداشت کنید تا فراموش نکنید.

چگونه اپل آیدی رایگان بسازیم

- افرادی که در ایران هستند، نمی توانند حساب بانکی را وارد کنند و همچنین از حساب بانکی تنها زمانی که قصد خرید برنامه ای دارید نیاز خواهید داشتید بنابراین بهتر است این قسمت را None انتخاب کنید.

- از یک شماره موبایل خارجی استفاده کنید تا در صورت فراموشی حساب اپل آیدی بتوانید آن را بازیابی کنید.

- در این مرحله کد تأییدیه آدرس به ایمیل شما ارسال می شود که باید آن را در برنامه وارد کنید.

با روش هایی که در مطالب بالا بیان کردیم شما می توانید به راحتی نسبت به ساخت اپل آیدی بدون پرداخت هزینه به اشخاصی اقدام کنید.

نحوه ساخت اپل آیدی با ویندوز:

اگر ساختن اپل آیدی با گوشی برای شما راحت نیست می توانید از کامپیوتر برای ساخت اپل آیدی اقدام کنید. ساخت اپل آیدی برای افرادی که نیازمند حساب کاربری اپل هستند حتی بدون دستگاه های اپل بسیار مفید است.

ساخت Apple ID با مک بوک:

برای ساخت اپل آیدی ابتدا مک بوک خود را روشن کرده و در قسمت Menu به System Preferences بروید.

- در صفحه ی جدید گزینه ی Create Apple ID را انتخاب کنید و سپس با وارد کردن ایمیل نسبت به ساخت Apple ID اقدام کنید.

- در ابن مرحله شماره حساب بانکی از شما می خواهد که با توجه به اینکه در ایران هستید گزینه ی None را انتخاب کنید.

- پس آن باید منتظر ارسال کد تأیید به ایمیل خود باشید تا فرایند ساخت اکانت تکمیل شود.

چگونه اپل آیدی بسازیم

نحوه ساخت اپل آیدی به وسیله ی کامپیوتر ویندوز:

از برنامه iTunes در کامپیوتر ویندوزی برای ساخت اپل آیدی باید کمک گرفت، به همین علت نیاز است تا آخرین ورژن این برنامه را روی کامپیوتر خود نصب کنید.

- پس از نصب برنامه iTunes آن را اجرا کنید و در بالای پنجره به قسمت Account و سپس Sign in بروید و گزینه ی Create New Apple ID را انتخاب کنید.

- پس از انتخاب گزینه ی Create New Apple ID، همانند روش های بالا که بیان کردیم آدرس ایمیل، رمز عبور، نام و تاریخ و تولد، کشور و .. را وارد کنید تا حساب کاربری اپل آیدی شما ساخته شود و همچنین برای اطلاعات حساب بانکی گزینه ی None را انتخاب کنید.

نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی های اندرویدی:

شرکت اپل برای راحتی کاربران خود امکانی را به وجود آورده است که کاربران بتوانند از طریق گوشی های با سیستم عامل اندرویدی بتوانند یک اکانت اپل آیدی بسازند.

چگونه Apple ID بسازیم

- ابتدا به سایت appleid.apple.com بروید و گزینه ی Create Your Apple ID را انتخاب کنید.

- اکنون با وارد کردن آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی خود اپل آیدی را بسازید.

- باید توجه داشته باشید که شماره تلفن و آدرس ایمیلی که وارد می کنید در دسترس باشد زیرا برای تکمیل فرایند ساخت نیاز به کد تأیید ایمیل و شماره تلفن همراه دارید.

سخن پایانی:

همانطور که دیدید ساخت یک اکانت اپل آیدی کار بسیار ساده و راحتی است و می توانید به چندین روش نسبت به ساخت آن اقدام کنید. شرکت اپل همانند دیگر شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه روز به روز در حال توسعه برنامه ها و دستگاه هایی است که نیاز کاربران خود را رفع کند. به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با یکی از آن دستگاه‌ها به مطالعه‌ی ایرتگ چیست بپردازید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir